Uwielbiam pożyczki! Po co pracować jako spedytor, skoro można żyć na kredyt?

Dla kogo z pewnością nie jest stanowisko spedytora? To praca dla ludzi, którzy chcą się rozwijać i nigdy nie osiadają na laurach. To także praca dla takich, co szukają wyzwań. Ale przede wszystkim jest to praca dla osób, które chcą dobrze zarabiać i w perspektywie mieć pensję na coraz wyższym poziomie.

Co spedytor robić powinien?

 Jedną z największych zalet pracy w spedycji jest samodzielność. Profil doskonałego spedytora opiera się właściwie na trzech filarach. Z jednej strony zdolności przywódcze i samodzielne podejmowanie decyzji, z drugiej umiejętność kryzysowego zarządzania, z trzeciej w reszcie komunikatywność i umiejętność dogadania się z innymi. Spedytor jest bowiem odpowiedzialny za przewozy organizowane w ramach działań rynkowych danej firmy.

Skąd pomysł na pracę w spedycji?

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tej pracy, wystarczy, że popatrzy na to jak wiele oferuje ta praca. Nie chodzi tu o sztuczne jej zachwalanie, ale o weryfikację i zestawienie ze sobą wymagań i możliwości. Praca spedytora nie wymaga zbyt wiele od kandydatów na samym starcie. Nie trzeba skończyć kierunku logistycznego na uniwersytecie. To praca praktyczna, liczy się wiedza, którą później zastosować można w praktyce. Dlatego bycie spedytorem to przede wszystkim fajne zarobki i perspektywy oraz niskie wymagania formalne.

Porozmawiajmy o pieniądzach

Nie ma co ukrywać – praca w spedycji przyciąga przede wszystkim dobrymi perspektywami. To zarobki pozwalają na lepsze wykonywanie swojej pracy. Według danych portalu Pracuj.pl mediana zarobków na stanowisku specjalisty ds. spedycji wynosi niewiele mniej niż 5000 złotych. Warto jednak zauważyć, że najwięcej w tym zawodzie zarabiają osoby między 30 a 50 rokiem życia. W przedziale między 30 a 40 rokiem życia aż 20% to najwyższe pensje w całej branży. To mówi samo za siebie.


Wykres 1. Za: https://www.salairemoyen.com/salaire-metier-2513-Transitaire.html#estimsalaire

Kto może być spedytorem?

Spedytor musi dysponować kilkoma cechami, które w sposób szczególny przydadzą się przy wykonywaniu obowiązków. Przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. W pracy tej liczy się głównie efekt. Dbanie o połączenie wszystkich klocków, które składają się na skuteczny transport wymaga zdolności interpersonalnych. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę umiejętności pracy pod presją czasu. Spedycja odpowiedzialna jest za to, by do każdego klienta – indywidualnego czy detalicznego – zamówiony produkt dotarł w terminie. Koordynacja wielu zadań wymaga zatem podzielności uwagi i umiejętnego podejmowania decyzji.Nie trzeba mieć ukończonych studiów i specjalizować się w danym segmencie rynku, by poprawić swoją sytuację, przebić się przez próg 4000 złotych i zacząć zarabiać na poziomie. Warto podkreślić, że w spedycji udział kobiet i mężczyzn jest niemalże taki sam, a szanse na rozwój nie są ograniczone ani wiekiem, ani innymi względami. Wystarczą umiejętności personalne, kurs i odwaga, by zacząć żyć lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *